מק בורגר במקום עוגת כלולות

בארצות הברית זו תופעה נפוצה טקס נישואין ומסיבת חתונה במזללת המבורגרים של מקדונלד. הנהלת הרשת מכנה את החתונות הללו בסיפוק מק וודינג
בארץ זה עוד לא קרה. בארצות הברית מדובר בתופעה. מאות חתונות נערכות מדי שנה ברשת מזללות ההמבורגרים הגדולה בעולם – מקדונלד. התופעה כל כך נפוצה עד שמנהלי הרשת גיבשו נוהל מיוחד עבור זכיני המסעדות שמתבקשים לערוך עבור זוג צעיר טקס נישואים ומסיבת חתונה.

הזדמנות עסקית באירועים

הנהלת רשת מקדונלד העולמית הבינה די באיחור שמדובר בתופעה שהיא גם הזדמנות עסקית שאסור לפספס. יותר ויותר זוגות מגיעים למנהל אחת מעשרות אלפי המזללות שפזורות ברחבי היבשת ומבקשים את רשותו לערוך במקום טקס כלולות ומסיבת חתונה.אבל כשהאסימון נפל ומנהלי רשת המזללות, שהיא הגדולה בעולם, הבינו את מימדי התופעה התגובה היתה מהירה ויעילה. גובש ברשת נוהל חתונותהמכונה מקוודינג האירוע והכיבוד תומכרו במחירים מפתים במיוחד ואפילו עוצבה עוגת חתונות שעשויה כולה מפאי התפוחים המטוגן שנחשב כבר עשרות שנים לאחד מהמוצרים היותר מיתולוגים של מזללת ההמבורגים ההמונית.

חוש הומור ציני או חסרון כיס כואב?

לכאורה מה יותר רחוק ולא ראוי מעריכת טקס במסעדה כעורה עם שולחנות פלסטיק להם מחוברים דרגשים צבעוניים לא ממש נוחים. מי רוצה לנשום אדי טיגון של קציצות בקר ברגע המרגש בחיים. מי מוכן להתחיל את החיים עם החותנת החדשה לאחר שמוגש לה ברוב טקס גביע גלידה שהוגדל בשקל תשעים? לכאורה רק מטורפים או אנשים עם חוש הומור ותפיסת עולם צינית וקלילה במיוחד. אז אולי אלו האנשים שבוחרים להתחתן במקדונלד ואולי אלו פשוט אנשים שעברו "פינוי בתים" ולא יכולים להרשות להם אירוע מפואר יותר. אחרי הכל בעידן הנוכחי של המשבר הכלכלי מיליונים בארצות הברית עברו "פינוי דירות" מבתיהם.

אוכל בחתונות ומה שנשאר

כך או כך מנהלי הפיתוח העסקי במקדונלד עוד לא פיתחו חליפת ליצן בסגנון מדיו של דונלד עבור הכומר שמנהל את טקס החתונה אבל אין סיבה שזה לא יקרה. אם כבר חתונה עם צ'יפס, גביע סלט כרוב ומיונז וקציצת המבורגר בלחמניה ספוגית אז לדעתנו כומר לבוש במדיו האדומים צהובים של הליצן שמשמש כסמל הרשת יכול להיות הדובדבן שעל עוגת החתונה המאולתרת