כל כלה רוצה שהשמלה שלה תהיה מיוחדת ויפה, ותיתן לה הרגשה נוחה וביטחון עצמי רב בערב האירוע.

מעצבי שמלות כלה צריכם להוציא אל הפועל את הרצונות הללו, והם יעשו זאת בעזרת ידע מקצועי רב, ניסיון מצטבר של שנים רבות, וגם לא מעט שיחות עם הכלה שמצריכות הבנה בתקשורת עם כלות. הם יודעים להרגיע את הכלה הלחוצה מעט, ולנטוע בה את הביטחון בכך שהשמלה שלה תהיה מושלמת מכל הבחינות. מעצבי שמלות כלה בעלי מוניטין יודעים לעשות זאת, ולכן הם מבוקשים.


בחירת שמלה

יש שמלות מסגנונות שונים והכלה צריכה לבחור את הסגנון המתאים לה ביותר, לכן, היא צריכה לחפש באתרי חתן כלה באינטרנט אשר מראים עשרות תמונות של שמלות שונות, ולבחור מתוכן את השמלה המתאימה והמעצב שיעצב אותה עבורה. מומלץ לכל אחת להצטייד בסבלנות לאורך כל התהליך מאחר ושמלות רבות דומות אחת לשנייה, ולא תמיד ניתן לראות ממבט ראשון את כל הניואנסים השונים שמאפיינים כל שמלה. כמובן שיש שמלות שמתמקדים עליהם וחוזרים לראותן שוב ושוב עד שמחליטים על השמלה המבוקשת.לעיתים תבקש הכלה להכניס תוספות ושינויים בשמלה שנראית לה המתאימה ביותר. מעצבי שמלות כלה יודעים לעשות זאת.


תהליך העיצוב

אחרי בחירת השמלה מתחיל תהליך ארוך נוסף והוא עיצוב השמלה על פי גזרת הכלה. יש צורך במדידות ראשוניות שלאחריהם יבצעו סקיצה ראשונה של השמלה. לאחר זמן מה תבוצענה מדידות נוספות על מנת להתאים את השמלה בשלמות. הכול ייעשה עד שהמעצב ירגיש שהשמלה יושבת טוב על הגוף, וגם אז הוא צריך להיות בטוח שהכלה מרוצה מהתוצאה. המעצב יכול להשתמש בסוגי בדים שונים שמתאימים לשמלות כלה. בנוסף יש לו אופציות רבות לתוספות של פריטי לבוש כמו חגורות להדגשת מותניים, מחוכים לנשים מלאות , עליוניות בימים קרים, ועוד אפשרויות שהוא יכול לנצל על מנת להשביח את מראה השמלה.


שושבינות ושובל

יש כלות שתרצינה שובל ארוך לשמלה . מעצבי שמלות כלה יכולים לבחור שובל מתאים. שובל ארוך מעצים את חווית הכניסה לחופה כאשר שושבינות צעירות שלבושות בשמלות לבנות מחזיקות אותו ומלוות את הזוג אל הטקס המרגש.