שמלות ערב, שמלות ייחודיות לצד קלאסיקה

בעוד עיני מעצבי האופנה נשואות לקולקציה החדשה של שמלות ערב לשנה הבאה,

כלות רבות מחפשות את שמלת ערב החדשה והמיוחדת, זאת שטרם נראתה כמותה ומבטאת את החדשנות ואת העיצוב המיוחד לשנה זו.

בעוד כל מעצב מביא לידי ביטוי את כישרונו בנגיעות עיצוב שונות ומיוחדות, מושפעות בדרך כלל שמלות הכלה גם מרוח הזמן ומהאופנה השולטת בזמן זה.

מה מאפיין את שמלות הכלה של ימינו?

בקולקציית שמלות ערב נבחין בשמלות כלה פחות נפוחות ויותר עשויות מבדים רכים שעוטפים את גופה של הכלה ברכות וברומנטיות. הבד נופל ו"נשפך" על הגוף ולמעשה נראה כמקשה אחת המשדרת הרמוניה.

אם כן, שמנו לב שהשמלות לשנה זו תהיינה צמודות ולא נפוחות ומה כבר אפשר לחדש בשמלה לבנה וצמודה? ובכן, זהו הקושי הרב הטמון בעבודתם של מעצבי שמלות כלה להביא ייחודיות שתבוא לידי ביטוי בעיצוב מיוחד או בסגנון שטרם נראה כמותו.

זאת ניתן להשיג בשילובי בדים מיוחדים ומחשופים עמוקים ומחמיאים המוסיפים עניין לשמלה.  קישוטים ועיטורי פרחים עדינים עדיין נפוצים אם כי פחות.

המגמה הבולטת בשמלות ערב היא דווקא עיטורים בתסרוקתה של הכלה המשלימים את המראה היוקרתי המתבקש. עיטור זה יבוא לידי ביטוי בקישוט תחרה או בד שתואם את בד השמלה.

נראה כי הסגנון של  שמלות ערב השנה נוטה לכיוון מעודן וצנוע יותר מאשר העיצובים הגרנדיוזיים שאפיינו שמלות כלה בעבר ולכן נראה את סגנון הוינטג במלוא הדרו.

רבים יגידו שהאופנה שהייתה פעם חוזרת, וזה אכן ניכר בשמלות ערב שאכן מזכירות בעיצובים השמרניים שלהן את שמלות הכלה של שנים עברו.

מה שמיוחד בשמלות כלה שהן מושפעות גם מהדגמים הקלאסיים והקווים המעודנים יותר אך גם מכילים אלמנטים חדשניים בעיצוב וזה מה שמקנה להן את המראה המיוחד.

מה שנותר לכלות הוא לצאת לסיבוב בין כמה מעצבי שמלות ערב ולחפש את העיצוב אליהן הן מתחברות ביותר ובו הן ירגישו הכי יפות שאפשר, כי אחרי הכל, שמלת כלה היא עניין אישי של טעם ורק אחר כך של אופנה וסגנונות עיצוב.